Strefa czasowa UTC+1godz.

Dzisiaj jest 22 cze 2018, 08:25

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Seriale - Rekomendacje
Administrator
Awatar użytkownika
Reputacja: 21
Piszę do Pana, Pani, w bardzo nietypowej sprawie. :D
Mianowicie, drodzy użytkownicy, postanowiłem otworzyć galerię rekomendacji, w której zapytam Was o seriale.

Seriale

Obecnie oglądam Grę o Tron (w tym tygodniu planuję wreszcie zacząć najnowszy sezon, który dobiegł już końca) oraz Supernatural (jestem jakoś w połowie drugiego sezonu).

Na liście wartych uwagi umieściłem również następujące:
Firefly
Downton Abbey
Suits
Mad Men
Dr Who
Agents Of Shield
Daredevil
House
Hannibal
House Of Cards
South Park
Vikings
Breaking Bad

Które z powyższych polecacie, które odradzacie, jakie dodalibyście do tej listy i dlaczego polecacie/odradzacie dany serial?
Czekam na Wasze opinie. ;]

Pozdrawiam,
Administrator Dragu

Tytuł: Re: Seriale - Rekomendacje
Potępiony
Awatar użytkownika
Reputacja: 18
JA osobiście polece Ci House, Hannibala i South Park. Breaking Bad i Dr Who...sporo hypu na to, mnie nie kreci xD Suits, Agenci Tarczy, Daredevil, House of Cards - słysszałem, że bardzo spoko. A Vikingów polecam każdemu bo choć sam jeszcze nie oglądałem to wiem jak bardzo świetni są :D

We're hiding here inside the dream and all our doubts are now destroyed. The guidance of the morning star will lead the way into the void.”

Igor
Awatar użytkownika
Reputacja: 7
House of Cards i Vikings - te dwa oglądałem i są zaje...
Wikingowie jeśli lubisz trzymane w duchu wczesnośredniowiecznym nordyckie sagi, dość realnie trzymające się naszego świata i historii.
Dom z kart jeśli lubisz polityczne intrygi i zawiłości, chcesz poznać jaką moralnością i motywacjami kierują się politycy i co tak naprawdę się tam dzieje.

Oba obiektywnie w swoich kategoriach są naprawdę godne polecenia, zrobione porządnie i bardzo wciągają.

"Bez pożegnania nie ma rozstania, jest tylko zmowa milczenia."

Wojownik
Awatar użytkownika
Reputacja: 36
Aż dziw bierze że nie poleciłeś Sherlocka ! Serial posiada na razie 3 sezony po 3 odcinki ale każdy z nich jest długi jak film i opowiada rozbudowaną historię. Jest to mój serial i każdy odcinek oglądałem z zapartym tchem (no może poza jednym z widmowym psem w roli głównej). Smutne że nowe sezony pojawiają się co 2 lata ale mimo wszystko warto czekać !

Administrator
Awatar użytkownika
Na tej liście dałem tylko te, które planuję obejrzeć, a Sherlocka obejrzałem już dawno i czekam na obiecany mi świąteczny odcinek. *grozi pięścią w pozbawionym sensu kierunku*

xD

Obywatel
Awatar użytkownika
Reputacja: 0
"Penny Dreadful" - choć tytuł nie zachęca jest co pooglądać.
"Once Upon a Time" - no bo baja?

Administrator
Awatar użytkownika
Słyszałem mieszane opinie na temat Once Upon a Time, więc z braku czasu na poboczne odskocznie odpuszczę sobie, ale nad Penny Dreadful się zastanowię, bo obiło mi się o uszy. Dzięki za rekomendacje. :)

Ogólnie możecie polecać seriale nie tylko mi, żeby nie było. Nawet jak powiem "O, dzięki, mi już wystarczy" to temat zostaje i jak znajdziecie coś fajnego, to śmiało. :D

Arcylisz
Awatar użytkownika
Reputacja: 14
Polecam wyprodukowany przez BBC serial "Jonathan Strange i Pan Norrel" na podstawie arcydzieła napisanego przez Susannę Clarke o tym samym tytule. :P
(krótkie streszczonko)
W Anglii, w XIX wieku nie praktykuje się już magii, jedynie istnieję magowie teoretycy, zgłębiający wiedzę na jej temat. Dwóch z nich przypadkowo trafia na ślad tajemniczego Norrela, który - jak twierdzi - wciąż para się czarami. Pan Norrel odstawia wstrząsający pokaz magii przed Stowarzyszeniem Przyjaciół Magii w Yorku, i od tego czasu robi się o nim głośno. Przeprowadza się więc do Londynu, z zamiarem przekonania "wyższych sfer" do użycia magii w Wojnie na Półwyspie Iberyjskim (przeciw Francuzom)... Tymczasem Jonathan Strange, syn właściciela ziemskiego, otrzymuje od pewnego włóczęgi przepowiednię, która skłania go do zajęcia się magią, zostaje więc uczniem pana Norrela. A potem akcja się tylko rozkręca i pędzi w dość zawrotnym tempie, ale cóż - trzeba zmieścić trzy tomy w 7 odcinkach.
Do tego dochodzi mnóstwo ciekawych postaci, groźne, samolubne elfy (na których pomocy część magii się opiera), świetne stroje i w ogóle klimat epoki, kapitalna muzyka i takie tam. Polecam i pozdrawiam (także książkę :D).

PS. Byłbym zapomniał. Jestem w trakcie oglądania Hannibala, też jest świetny. :)

Administrator
Awatar użytkownika
Dobrany utwór, stroje, klimat, aktorzy, wszystko zapowiada się mega. :D
Chyba się skuszę kiedyś. :)

Rycerz
Reputacja: 10
Zrobiłem sobie przed chwilą małą listę seriali "do obczajenia". Wrzucam tutaj, bo czemu by nie, może któryś z nich zainteresuje nie tylko mnie.

Boardwalk Empire
The Sopranos
Peaky Blinders
Boss
Band of Brothers
Hell on Wheels
Hatfields & McCoys
Deadwood

Poza tym aktualnie kończę pierwszy sezon House of Cards. Świetny serial, jeden z najlepszych jakie widziałem. A Kevin Spacey - genialny, IMO najlepszy aktor w serialu ever. W zasadzie mógłbym włączyć losowy odcinek i - nie znając kontekstu i reszty fabuły - nadal świetnie bym się bawił. Gorąco polecam, nawet tym, których odstrasza określenie "dramat polityczny".
Iiii przygotowuję się powoli na drugi sezon Sherlocka. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.