Strefa czasowa UTC+1godz.


Dzisiaj jest 20 kwie 2018, 21:17Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Planescape] Gitzerai
Post: 12 maja 2009, 11:18 
Rycerz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:13
Posty: 748
Lokalizacja: Sadurki k/Lublina
Gitzerai

Gitzerai to rasa podobna do ludzi. Te istoty o twardych sercach zamieszkują plan Limbo, chowając się za murami ukrytych klasztorów.
Przedstawiciele tej rasy są szczuplejsi i wyżsi niż ludzie, mają ostre rysy, wydłużone twarze i szare lub żółte oczy. Najczęściej bywają surowi i poważni. Zwykli zachowywać wstrzemięźliwość tak w stroju jak i w zachowaniu.
Zasadą jest, że odzywają się mało, mają własne zdanie i ufają nielicznym spoza swego grona. Posługują się własnym językiem (dostatecznie podobnym do języka gitjanki, aby się porozumieć, oczywiście, jeżeli uda im się porozumieć, zamiast walczyć), ale wielu mówi również wspólnym.
Wielu spośród gitzerai jest mnichami, ale nie można zapomnieć o psychowojownikach, psionach, zaklinaczach i łotrzykach, mieszkających w tych samych klasztorach.
Gitzerai nie obawiają się, że wróg zaskoczy ich bezbronnych, bo najlepszym orężem tych istot są własne ciała. Mnisi wywodzący się z tej rasy są zabójczy w boju, nawet pozbawieni broni i pancerza i zawsze chętnie dadzą wrogom - gitjankom i łupieżcom umysłów - pokaz "dobrej walki". Podczas starć wręcz ich psioni i zaklinacze użyczają mocy braciom mnichom, psychowojownikom i łotrzykom.

Obrazek


[size="1"]Źródło: Podręcznik Psioniki[/size]


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Everyone will come, everyone will come
to my funeral, to make sure that I stay dead
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Githzerai
Post: 23 sty 2010, 16:28 
Wojownik
Offline
Reputacja: 0
Rejestracja: 16 sie 2009, 19:28
Posty: 438
Lokalizacja: Luboszyce
Githzerai, podobnie jak ich kuzyni, githyanki, są potomkami starożytnego ludu zniewolonego przez Imperium Illithidów wiele eonów temu. Niedługo po tym, jak Gith poprowadziła ich do wolności, wojownik znany jako Zerthimon powstał i przeciwstawił się jej, ostrzegając, że obecne rządy doprowadziłyby ich do zła równie wielkiego, jak za czasów łupieżców umysłu. Rozpoczęła się wojna domowa pomiędzy lojalnymi sługami Gith oraz zwolennikami Zerthimona, czego końcowym rezultatem było rozdzielenie się pierwotnej rasy na githyanki oraz githzerai. Przysięgli sobie, że nigdy więcej nie zostaną zniewoleni i wszyscy githzerai uczą się pojęcia wolności tak swojej, jak i swego ludu jako nadrzędnej wartości

Githzerai z reguły są ponurzy i poważni, bez poczucia humoru. Ich uśmiechy są rzadkie, śmiech znikomy, a łzy na twarzy githzerai niewielu miało możliwość ujrzeć - są oni prawdziwą zgubą artystów, bardów i błaznów. Niechętnie pozwalają wciągnąć się do rozmowy, preferują milczenie nad marnowanie słów na nic nie znaczące zagadnienia. Chociaż nie są tak paranoiczni jak githyanki, żyją ostrożnie, ufając niewielkiej grupie osobników spoza swojej rasy i zawsze żyjąc ze świadomością istnienia wojny z githyanki i illithidami. Ich największą obawą jest jakakolwiek forma zniewolenia, tak więc githzerai postrzegają każdy schemat i rozkaz jako formę ucisku, z którą trzeba walczyć.

Opis fizyczny:

Githzerai byli kiedyś ludźmi, ale próby zniewoleń, wojny i konieczność przetrwania w sferze Limbo ukształtowały ich nową formę. Mierząc w przybliżeniu 185 cm wzrostu i ważąc około 75 kg, githzerai są odmienni od ich przodków nawet bez ich charakterystycznych, ostrych rysów twarzy i przeszywających, żółto-szarych oczu. Skórę mają napięta, o ciemnożółtej barwie. Niektórzy nie mogą dostrzec różnic pomiędzy githyanki a githzerai, chociaż są one wyraźne i mało kto pomyli się dwa razy. W ostrym kontraście do pełnych przepychu zdobień githyanki, githzerai preferują skrajną prostotę. Dominują wśród nich stroje ciemne i zimne, zwłaszcza w klasztorach, a obszerne płaszcze są powszechnie spotykane - cenione ponad wszelakie pancerze. Tak jak githyanki, githzerai są gatunkiem jajorodnym. Przyczyniło się do tego zniewolenie przez illithidy, które poddawały ich strasznym mutacjom.

Relacje

Normą jest, że githzerai najlepiej współpracują ze sobą nawzajem, a surowość Limbo niewiele zrobiła dla zmniejszenia tej introwersji. Zazwyczaj traktują inne rasy z grzecznością, lecz githzerai są szkoleni od pokoleń, by być ostrożnym i traktować wszystko jako potencjalne zagrożenie. Trudno jest zyskać ich szacunek, a jeszcze trudniej - zaufanie. Niektórzy mogliby powiedzieć, że githzerai są dobrymi przyjaciółmi, ale oni sami podróżują w towarzystwie, by nie martwić się o swoje plecy. W ich sercach kryje się głęboka i potężna nienawiść względem githyanki i łupieżców umysłu, na których aktywnie polują przemierzając plany. Pomimo ich wielkiej obsesji na punkcie osobistej wolności, największą lojalnością darzą swój lud i nigdy nie ujawnią oni informacji, która mogłaby zostać przeciwko niemu użyta.

Charakter

Githzerai eksponują kombinację porządku i chaosu. Wszyscy dążą do pełnej niezależności, wierząc, że nikt nie ma prawa wybrać za nich drogi – byłoby to pierwszym krokiem do zniewolenia. Większość githzerai jest równie chaotyczna jak Limbo, które nazywają domem; ich odrzucenie legalizmu githyanki po części wpłynęło na decyzję skolonizowania planu pierwotnego chaosu. Odrzucają też drapieżność i bezduszność, cechy tak rozpowszechnione wśród githyanki, lecz nie dążą do szerzenia dobroci. Pomimo, że githzerai bardzo cenią sobie swobodę jednostki, ich społeczeństwo spaja w sobie sztywną dyscyplinę i całkowitą lojalność do całej rasy. Takie są wymagania wojny.

Githzerai nie znają bogów. Nie mają oni panteonu i żadna religia nie trzymała w garści ich gatunku. Jednakże ich kultura jest przesiąknięta wizerunkiem ich wyzwoliciela i największego bohatera, Zerthimona, i wielu githzerai utrzymuje cześć dla jego dziedzictwa graniczącą z wiarą. Bóg-król, Zaerith Menyar-ag-Gith, zapewnia większą swobodę niż królowa-licz githyanki kiedykolwiek. Githzerai jest wolny w wyborze frakcji, lecz najpopularniejszą są Chaosyci i kilku podniosło się w ich szeregach do prestiżowej rangi. Wolność jest dla członków Ludu jest pełnym priorytetem, a wszystkie inne ideały i zobowiązania są na drugim miejscu.

Języki: Język githzerai czerpie silnie z historii, mitologii i eposów o ich największych bohaterach, używając metaforycznych cytatów i słów Zerthimona często i z mocą. Pomimo wieków izolacji, ich język mówiony jest wciąż bliski githyanki, także te dwie rasy, kiedy dyskutują zamiast zabijać się nawzajem, mogą się porozumieć bez problemu. Wszyscy githzerai mówią też Planarnym Wspólnym, a także Handlowym, co daje im możliwość porozumiewania się z mieszkańcami innych planów, dzięki czemu mogą w sposób pokojowy załatwić swe interesy. Członkowie rasy githzerai chętnie określają się jako „Lud”.

Imiona: Imiona githzerai są najczęściej nadawane im przez przywódców ich społeczności i zazwyczaj mają parzystą liczbę sylab. Imiona żeńskie: Atlor, Beezil, Jebeel, Karsten, Moraan, Narniss Imiona męskie: Arstimis, Karan, Leggis, Yangol, Zegonz
Poszukiwacze przygód: Wielu githzerai przemierza plany. Z różnorakich powodów; niektórzy wędrują w niekończącej się wojnie przeciw łupieżcom umysłu i githyanki; inni przewijają się przez multiwersum w swym klasztornym treningu, a nie można pominąć podróżujących dla złota i sławy, podobnie jak to jest u wszystkich innych ras w multiwersum. Jednakże w prawie każdym przypadku – nieważne, jaki jest powód - ich podróż obejmuje obronę ludu githzerai.

Obrazek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lip 2014, 14:31 
Arcylisz
Awatar użytkownika
Offline
Reputacja: 14
Rejestracja: 21 kwie 2012, 17:50
Posty: 972
Lokalizacja: Un-Ilu
Płeć: Mężczyzna
<img src="http://vpx.pl/i/2014/07/27/githzerai2.jpg" border="0"><a href="http://vpx.pl/image/YWHP">

<img src="http://vpx.pl/i/2014/07/27/4e_Githzerai.md.jpg" border="0"></a>
<a href="http://vpx.pl/image/YWHg">

<img src="http://vpx.pl/i/2014/07/27/20110131180020Githzerai_main.md.png" border="0"></a>
Na górę
  Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: